Lokasyon :
MENDERES / İZMİR
Email :
INFO@TELEKREKLAM.COM

Web Tasarım ve Yazılımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Telek Reklam Ajansı > Web Tasarım > Web Tasarım ve Yazılımda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Web Tasarım ve Yazılım

                Günümüzde dijitalleşme oldukça hızlı bir şekilde ilerliyor. Artık insanlar bir ürün ya da hizmet almak istediklerinde önce arama motorlarından arama yapıyorlar ya da sosyal medya hesaplarından. Rekabeti yüksek bir sektördeyseniz, kendinizi tanıtmanız için birçok kritere ihtiyaç duyarsınız. Bunlardan bazılarını ise şöyle sıralayabiliriz :

  1. Web sayfası
  2. Sosyal medya hesapları
  3. Kurumsal bir kartvizit / broşür vb.
  4. Sosyalleşmek ve kendini tanıtmak.

Bu başlıkları ele aldığımızda bir web sitesinin önemini anlamak çok önemli. Kartvizitinizde yer alacak internet siteniz, logonuz ve bu internet sitenize ait mail adresi (örneğin info@siteadresiniz.com) size kurumsal bir imaj katmakla birlikte, müşterilerinize güvenilir bir firma olduğunuzun imajını katar.

                Bir web sitesinde dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi görünümdür. Web sitesinin tasarımı sizi yansıtır. Giriş sayfasının kalabalık olması insanların gözlerini yorabilir ve hemen çıkma oranını yükseltir. Sayfa tasarımlarını olabildiğince anlaşılır bir şekilde seçmek oldukça önemlidir. Ayrıca sayfaların renklerinin uyumu da en az tasarım kadar önemlidir. İnsanlar, gözlerinin yorulduğu ve içerik olarak çok kalabalık, anlaşılmaz web sitelerinde gezinmekten daima uzak dururlar. Bir diğer kriterlerden biri de web sitenize gelecek ziyaretçilerin farkında olmadığı ancak önemli olan sitenin hızı ve kodlamasıdır. Günümüzde internet siteleri WordPress, Php, Asp.net Core vb. dillerle yazılmaktadır. İyi kodlanmış bir web sitesinde ya da eklentileri ve optimizasyonları düzgün yapılmış bir web sitesinin hızında bariz farklar olmaz. Burada hizmet aldığınız firmaların önemi oldukça büyüktür. Hızlı iş çıkarabilmek adına kontrolsüz bir şekilde sitelerin kurulması, sitenizi kuran firma için değil, sizin için olumsuz sonuçlara sebebiyet verebilir. Sitenin yavaş açılması, arama motorlarının sevmediği bir husus olmakla birlikte, insanlar geç açılan internet sitelerinin yüklenmesini beklemeden siteden çıkmaktadırlar. Telek Reklam Ajansı olarak bu hususların farkındayız ve önemsiyoruz.

                Arama motorları yalnızca internet sitelerinin hızlarına bakmaz. SEO (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu) oldukça önemlidir ve insanların yaptıkları aramalara göre sitenizin bilinirliği ve üst sıralarda çıkması için önemlidir. Hizmet alacağınız firmalardan Temanızı seçtikten sonra SEO’ya uyumlu olup olmadığını muhakkak sormalısınız. Daha sonra yapacağınız SEO çalışmalarında bu oldukça önemli bir faktördür.

                Telek Reklam Ajansı olarak seçtiğimiz ve size seçenek olarak sunduğumuz her Premium tema, SEO uyumlu olmakla birlikte, diğer firmaların ekstra ücret aldığı SEO eklentilerini ve çalışmalarını biz ÜCRETSİZ olarak sunuyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, içeriklerinizi girerken SEO’ya uygun ve Semantik makaleler girmeniz ve arama motorlarında üst sıralarda çıkmayı amaçlamanızdır. Tabi sadece SEO’ya uygun içerik girmek değil, Sitenizin tanıtımlarını da yapmanız oldukça önemlidir.

                Bir sonraki yazımızda görüşmek dileği ile…